17B Hattının Sefer Sayısı Artıyor - Motaş AŞ - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri

17B Hattının Sefer Sayısı Artıyor

17B Temelli Üniversite Hattında yeni düzenlemeler yapıldı.

Her dönem başında eğitim öğretime hazırlanan eğitimciler gibi yenilenerek, takviyeler yaparak toplu taşımaya hazırlanan genel müdürlüğümüz, eğitim öğretimde aksaklıkların yaşanmaması için her türlü tedbiri aldıklarının altını çizdi.

Bir önceki eğitim öğretim dönemine göre daha fazla araçla daha fazla hatta, daha sık aralıklarla seferler düzenleneceğini vurgulayan Genel Müdürümüz; “ihtiyaç duyduğumuz ve taleplerin yoğun olduğu güzergahlara yeni hatlar açtık. Yolcu yoğunluğu olan hatların da araç sayısını artırarak sefer aralıklarını kısalttık. Yani sefer sayısını artırdık.

Bu hatların en yoğunlarından biri olan 17B Temelli Üniversite hattının araç sayısını artırdık. Önceki yıl sabah saat 09 00’a kadar her 7 dakikada bir yapılan seferleri artırarak sefer aralığını 5 dakikaya düşürdük. Ayrıca 4 adet körüklü otobüsü de yedekte bekleteceğiz. İhtiyaç halinde takviye araçlarımızı devreye alacağız. Söz konusu hatta yoğunluklu olarak körüklü otobüslerimiz çalışacaktır” ifadelerine yer verdi.

Genel Müdürümüz, 17B Temelli Üniversite hattına çalışacak araçların sefer aralığını yeni dönemde sabah saat 09 00’a kadar 5 dakikada bir olarak planladıklarını, akşam dönüşünde 10 dakika; ihtiyaç duyulduğunda yani  yolcu yoğunluğu oluştuğunda bu seferlerin artırılacağını belirterek; “toplu taşımayla ilgili planlamayı yaparken, özellikle öğrencilerimizin ulaşım gibi bir sorunu kafalarına takmamalarını düşünerek yapıyoruz. Yavrularımızın, kardeşlerimizin ulaşım derdi gibi bir sorunu belleklerinden silip atmalarını; gündemlerinden çıkararak tüm hücreleriyle derslerine yoğunlaşmalarını, ülkenin geleceğine dair planlar yapmalarını ve projeler geliştirmelerini bekliyoruz. Bu anlamda ne kadar katkı sağlayabilirsek o denli kendimizi başarılı ve de mutlu hissedeceğiz” diyerek yeni eğitim öğretim döneminde tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Daha önce yeni eğitim öğretim dönemine yönelik alınan tedbirlerle ilgili Genel Müdürlüğümüzden yapılan açıklamada MAŞTİ Üniversite hattında çalışan Trambüslere takviyeler yapıldığı ve yapılan takviye araçlarla birlikte her 6 dakikada bir sefer düzenleneceği belirtilmişti.  Yapılan açıklamada ayrıca bayanlara yönelik çalışacak 2 adet pembe trambüsün de devreye alınacağı müjdesi verilmişti.

Tür DOSYA İNDİR