Afrin Şehitlerine Dua

Şoförlerimiz toplu olarak gerçekleştirdikleri şafak dualarında Mehmetçiğe destek verdiler

Şafakla birlikte Malatya’nın toplu taşıması için her gün ‘Bismillah’ diyerek garajdan çıkış yapan şoförlerimiz Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Kahraman Mehmetçikler için dua ediyorlar.

Terör yuvalarını dağıtmak, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve Suriye halkına huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir ortama kavuşturmak için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda çatışan Mehmetçik için Şafak Duası yaptılar.

Hatlara çalışacak araçların sefer saatlerine yetişebilmek için gün ışımadan yola çıkmaları gerekiyor. İşte bu nedenle tüm araçların şafak sökmeden garajdan çıkış yapabilmeleri için biraraya gelen şoförlerimiz önce toplu olarak Mehmetçiğe dua ediyor ve ‘Bismillah’ diyerek araçları garajdan çıkarıyorlar.

Araçların arka arkaya garajdan çıkışları seyirlik bir görüntü oluştururken yapılan dualar ve okunan kahramanlık şiirleri tarihimizi anımsatıyor.

Zeytin Dalı Harekatının başladığı ilk günlerde ihtiyaç duyulur düşüncesiyle Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışı yapan MOTAŞ çalışanları, daha sonra Malatya Asker Alma Bölge Başkanlığını ziyaret edip askere gitmek için başvuruda bulunmuşlardı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!..

Tür DOSYA İNDİR