Akıllı Ulaşıma Banko Çözüm

Malatya toplu taşımını yürüten MOTAŞ, alanında gerçekleştirdiği yeniliklere bir yenisini daha kattı

Hayata geçirdiği Akıllı Kart Dolum Noktası KİOSKlarla ilgili açıklama yapan Motaş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı şu ifadelere yer verdi:

“Hayatı daha rahat ve yaşanabilir kılmak için toplu taşımda yenilikler yapmayı sürdürüyoruz.

Elektronik alt yapımıza uygun yenilikler için başlattığımız çalışmalar kapsamında İnönü Üniversitesinin yetkilileriyle öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak protokolü imzalayıp kart başvurularında öğrencilerden öğrenim belgesi ve vesikalık fotoğraf taleplerini kaldırdık. Öğrenciler web üzerinden sisteme giriş yaparak öğrenci kartlarıyla ilgili başvuru yapabilirler. İstenen bölümleri doldurduktan ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra Kapalı Çarşı’da bulunan Malatya Kart Danışma Merkezine gelerek kartlarını teslim alabiliyorlar.

Yine aldığımız karar ve hazırladığımız alt yapı ile kart başvurularında 17 yaş altındaki öğrencilerden ‘öğrenim belgesi’ talebini kaldırarak okullarımızı kırtasiye yükünden ve öğrencilerimizi zaman kaybından kurtardık”

“Akıllı Kart Dolum Noktaları KİOSK”

Tamgacı konuşmasının devamında yeni sistemle ilgili şunları kaydetti: “Şimdi de akıllı kartlara otomatik dolum yapabilen KİOSKları hayata geçirdik. ‘Akıllı Kart Dolum Noktası KİOSK’ları şu noktalara yerleştirdik:

İnönü Üniversitesi kampüs alanındaki BESYO durağı, Öğrenci Yurtları, İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu giriş kapısının karşısı ve Nikah Sarayındaki MOTAŞ durağı.

Akıllı kartında bakiyesi biten yolcularımız, bankamatik mantığıyla çalışan KİOSK’lardan gerekli işlemleri yaparak kartlarındaki bakiyeyi öğrenebilir veya diledikleri kadar bakiye yükleyebilirler. Ayrıca hem Malatya Kart hem de iki binişlik bilet alabileceklerdir.

İhtiyaçlara yönelik yenilikleri hayata geçirmek için araştırma ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız halkımız için daha rahat bir hayat ve yaşanabilir yarınlar hazırlamaktır” dedi. 

Tür DOSYA İNDİR