“En Etkili Müdahale Zamanında Yapılandır”

İnsan Kaynaklarımızın düzenlediği eğitim faaliyetleri “İlk Yardım” konusuyla devam ediyor

Kızılay Malatya Şubesi tarafından verilen “İlk Yardım” eğitimi toplantı salonumuzda gerçekleştirildi. Meydana gelebilecek kazalardaki vakıalara bilinçli bir müdahalenin hayat kurtarabileceğinden yola çıkılarak verilen eğitimde, ilk müdahalenin önemine değinildi.

Kızılay Malatya Şubesinden uzmanlar, slayt ve kuklalar üzerinde verdikleri eğitimde, karşılaştığımız olaylara müdahale etmek için bazı şartları öncelikle yerine getirmemiz gerektiği belirtildi. İlk olarak çevre güvenliği ve kendi güvenliğimizi sağladıktan sonra 112 Acil numarasını arayarak karşılaştığımız vakıayı bildirmemiz gerekiyor. Daha sonra eldeki imkânlarla bilinçli olarak yaralı veya baygın durumdaki kişilere müdahale etmeliyiz.

Verilen eğitimde yapılacak ilk yardımı nasıl yapacağımız uygulamalı olarak anlatıldı. Ülkemizde çocuk kaybının çok yüksek olduğunun altı çizilerek bunun önüne geçebilmek için toplumda ilk yardım bilincinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Toplumda doğru bilenen ve iyi niyetle uygulanan ilk yardımların nice canların kaybına sebep olduğu hatırlatılarak doğru müdahalenin ve bilinçli bir yaklaşımın bunu en aza indirgeyeceği belirtildi.

Genel Müdürümüz verilen eğitimle ilgili yaptığı değerlendirmede, “en etkili müdahalenin zamanında ve bilinçli olarak yapılan müdahale olduğundan yola çıkarak toplumun içerisinde aktif olarak görev alan, toplu taşım hizmeti yürüten personelimizi en hayati konu olan sağlık konusunda eğitime tabi tutuyoruz. Personelimiz, her an hayati öneme sahip olaylarla, yaralı veya baygın insanlarla karşılaşabiliyor. Karşılaştıkları olaylara müdahale ederken bilinçli olarak yaklaşmalarını, yapacakları ilk yardımı bilerek ve düşünerek yapmalarını sağlamak için eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Periyodik olarak farklı konularda tertiplediğimiz eğitim faaliyetlerine tüm personelimizin katılımını sağlıyoruz. Bilinçli bir toplum geleceğe atılacak adımlar için sağlam bir zemin oluşturur” ifadelerine yer vererek eğitimlerin devam edeceğini söyledi

Tür DOSYA İNDİR