Kardeşimize Allah'tan Rahmet Diliyoruz

Trambüsün yeraltı hat arızasını giderme çalışması sırasında, kazılan kanalda meydana gelen toprak kayması sonucu bir personelimiz yaşamını yitirdi

Göçük, gece 01.00 sıralarında Yeni Stadyumun yanındaki üst geçidin bulunduğu bölgede meydana geldi. Şirketimizin Bakım Ekibi, Trambüs Kataner hattında oluşan arızayı gidermek için gecenin geç vakitlerinde üst geçidin altında geçmekte olan kabloyu değiştirmek amacıyla bölgede kazı çalışması yaptı. Yaklaşık 4 metre derinliğinde yapılan kazı sırasında göçük oluştu ve Kataner Bakım Ekibinden Atilla Katırcı toprağın altında kaldı.

Olayın meydana geldiği andan itibaren bölgeye İtfaiye, ambulans, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye sevk edilen ekipler, zamanla yarışarak Atilla Katırcı’ya ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonucunda Atilla Katırcı’ya ulaşıldı. Ancak olay yerindeki 112 acil servis ekibinin yaptığı kontrolde Atilla Katırcı kardeşimizin hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken Genel Müdürlüğümüz, meydana gelen elim kazada hayatını yitiren Atilla kardeşimiz için bir taziye mesajı yayınladı. Genel Müdürümüz Enver Sedat Tamgacı, yayınladığı mesajda merhuma Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına sabr-ı cemil niyazında bulundu. “MOTAŞ olarak geniş bir aileyiz. Aile fertlerimizden birini yitirmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bizi derinden sarsan bu ani kayıptan dolayı başta kardeşimiz Atilla’nın yakınlarına ve MOTAŞ ailesine Allah’tan sabırlar dileriz” sözleriyle duygularını ifade etti.

Tür DOSYA İNDİR