Koronavirüs Ve Salgın Hastalıklar İçin Önlem

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ, virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacı ile toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon çalışması başlattı.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için çalışan şirketimiz, üst solunum yolu enfeksiyonlarının ve koronavirüsü’nün gündemde olduğu bugünlerde, yolcularımızın daha temiz ve sağlıklı bir ortamda ulaşımlarını sağlamaları adına toplu taşıma araçlarımızda detaylı temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yaptırıyoruz.

Müşterilerimizi daha temiz, daha hijyenik araçlarla taşımak için otobüs ve trambüselerimizde başlattığımız detaylı temizlikle araçların tüm iç yüzeyleri, tavan, yolcu koltuklarının arka-alt kısımları, camlar, reklam ekranları, yolcu tutamakları, kapı üstleri, şoför mahalli, torpido, cam kenarları, yan ve tavan yüzeyleri, havalandırma kapakları, araç içerisindeki tüm metal yüzeylerin buharlı makinelerle ilaçlı ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizleniyor.

Otobüs içinde en son, zemin temizliği yapılarak, dış temizlik için otobüsler dış yıkama fırçalarından geçirilmektedir. Rutinin temizlik işlemleri gecenin geç vakitlerine kadar sürüyor ve araçlar servise hazır hale getiriliyor.

Temizlik işlemlerine ek olarak mekanik bakım öncesi ve sonrasında da temizleniyor. Kullanılan temizlik maddeleri uygulanan yüzeye uygun şekilde seçiliyor. Otobüslerin bağlı bulunduğu garajlarda gece geç saatlerde uygulanan temizlik ve dezenfekte işlemleri sayesinde araçlar, her türlü mikrop ve zararlı organizmalara karşı güvenli hale getiriliyor.

 

Yapılan temizlikle ilgili bilgi veren MOTAŞ Genel Müdürü Cemal ERKOÇ, “İlaçlamayı uluslararası kalite belgeli ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı korozif, kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi ve gözleri tahrip etmeyen  ORGANİK maddeler ile yapıyoruz. Özel giysisi, maskesi ve eldiveni bulunan şirket elemanları, ellerindeki püskürtme cihazıyla yolcu tutamak ve tutamak boruları, koltuk ve kapı tutma yerleri gibi temasın yoğun olduğu yerleri özellikle  ilaçlıyor. Araçlarımız özel ORGANİK maddeler  ve buharlı makinelerle temizlenerek yolcularımıza daha temiz ve sağlıklı bir ulaşım hizmeti sunuyoruz” dedi

Tür DOSYA İNDİR