Kurumumuza Anlamlı Ziyaret

Bir dönem Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanlığını yürüten Ali Haydar Koyun ve Yücel Doğanşahin kurumumuzu ziyaret etti

Uzun süre Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanlığını yürüten Ali Haydar Koyun ve Yücel Doğanşahin, Genel Müdürümüz Enver Sedat Tamgacı ile görüşerek engellilerin sorunlarını dile getirdiler.

Engellilerin toplu taşıma araçlarını kullanırken karşılaştıkları zorlukları kapsayan bir dosyayı Genel Müdürümüze sunan Ali Haydar Koyun, sorunlarını samimi ifadelerle paylaştı. Koyun, yeni alınan otobüs ve trambüslerin engelli erişimine uygun olmasına dikkat eden başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve Genel Müdürümüze teşekkürlerini iletti.

Genel Müdürümüze ziyarete gelen Yücel Doğanşahin de günlük hayatta engellilerin karşılaştıkları sorunları dile getirdikten sonra sıklıkla kullanmak durumunda kaldığı Trambüs şoförlerimizin araçlara inişlerde ve binişlerde kendilerine karşı çok kibar davrandıklarını ifade ederek teşekkür etti.

Genel Müdürümüz misafirleri kabulünde, yönetim olarak engellilere karşı duyarlı olduklarını, bu duyarlılığı tüm personele yaymaya çalıştıklarını, bu bilinçle toplu taşıma hizmetini yürütmeye gayret ettiklerini belirterek; “başta sayın başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere engelliler konusunda oldukça duyarlı davranıyoruz. Başkanımız, tüm planlamalarda engellileri hesaba katmaktadır. Bizler de gerek aldığımız araçlarda, gerekse de günlük yaşamda engelli kardeşlerimizi göz önünde bulunduruyoruz. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın engelli olmayacağımızın garantisi yoktur. Personelimize verdiğimiz eğitimlerde bu konuyu önemle vurguluyoruz. Devam eden eğitim programlarımızda sizleri de misafir etmek isteriz. Hatta uygun olursanız bu eğitimlere bizzat katılarak engellilerin durumunu, beklentilerini ve karşılaştığınız sorunları anlatabilirsiniz. Engellilerle ilgili toplumsal bilincin geliştirilmesine inanıyorum. Bu manada ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ali Haydar Koyun, yazdığı kitaplarından Genel Müdürümüze hediye etti

Tür DOSYA İNDİR