“Malatya Geziyor” Projesi Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen “Malatya Geziyor” projesi kapsamında üstü açık otobüsle şehiriçi tarihi mekan gezileri başladı

Halkı tarihiyle buluşturmak amacıyla başlatılan projeyle Malatya’nın tarihi bölgelerine seferler düzenleniyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada her Pazar ve Çarşamba günleri düzenlenen tarihi mekan gezilerinin günde iki defa yapıldığı belirtildi. Saat 10 00’da ilk sefer, 14 00’da da ikinci sefer gerçekleştiriliyor. Seferlerin ücretsiz olduğunun belirtildiği açıklamada yoğun bir başvurunun olduğunun altı çizilerek başvuruların MOTAŞ Çağrı Merkezi’nin 0422 502 2 502 numaralı telefonuna yapılması gerekiyor.

Malatya Müzesi’nden başlatılan “Malatya Geziyor” projesi, Malatya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün tahsis ettiği rehber eşliğinde Battalgazi ilçesinde bulunan 16 noktayı kapsayan bölge üç saatte gezildi.

Malatya Müzesinde Müze Müdürünün anlatımı ve Aslantepe Açıkhava Müzesinde Arslantepe Kazı Heyeti Başkanı ve İtalya Sapienza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane tarafından yapılan bilgilendirme ile yol boyunca rehberin açıklamalarına katkı veren Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun açıklamaları geziye renk kattı.  

Kafileye katılanlar tarafından bol bol fotoğraflar çekilerek sosyal medyadan paylaşıldı. Gezdikleri yerlere hayran kaldıklarını ifade eden katılımcılar, verilen hizmetten dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı’na ve Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’na teşekkür etti.

 

FOTOĞRAFLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!...

Tür DOSYA İNDİR