Personelimize Hijyen Eğitimi Verildi

Şirket bünyesinde çalışan idari bina personeline şirket doktoru tarafından hijyen eğitimi verildi.

Toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında Dr. Aydın Keleş, hayatın içerisinden verdiği örneklerle hijyenin hayatımızdaki önemine vurgu yaptı. Hijyen eğitimini çalışma ortamında dikkat edilecek hususlar ve kişisel olarak yapılacak temizlikler diye iki başlık altında topladı

“Hijyen, insan sağlığına zarar verebilecek tüm etmenlerden arındırılmış ortam olarak tanımlanır”  diyen Dr. Keleş; “Çalışma ortamındaki personelden herhangi birinin temizliğe dikkat etmemesi sadece şahsını etkilemekle kalmaz diğer arkadaşlarının da sağlığını doğrudan etkiler” diyen Keleş aynı ortamı paylaşan personeli hijyen konusunda daha hassas olmaları konusunda uyardı.

Bulaşıcı hastalıkların en fazla yaygınlaştığı yerlerin toplu yaşam alanları olduğunu, bu nedenle azami dikkat edilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu. Özellikle ortak kullanım alanlarından biri olan lavaboların temizliğine dikkat edilmesi, ellerin iyice yıkanması, temas edilen kapı kolu, musluk ve benzeri yerlerin sık sık dezenfekte edilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Yaşam alanlarının temizliği kadar temizlik için kullanılan alet ve temizlik maddelerinin kaliteli olup olmamasının büyük etkiye sahip olduğunu belirten Keleş, giyimde de dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu söyledi. Alınacak elbisede aranacak özellikleri sıralayan Keleş, elbisenin cinsi, elbisede naylon maddesinin olup olmadığı ve kalitesine azami dikkat edilmesinin önemine vurgu yaptı ve “sağlıklı bir yaşam işin hijyen kuralları büyük öneme sahiptir”

Tür DOSYA İNDİR