Personelimize Kişisel Eğitim ve Gelişim Hizmetiçi Eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Kişisel Eğitim ve Gelişim Hizmetiçi Eğitim programı gerçekleştirildi

Programı Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan sundu. 
İki vardiya olarak gerçekleştirilen programa yoğun bir katılım sağlandı.
Genel Müdürümüz Enver Sedat Tamgacı programda bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Genel Müdürümüz konuşmasında, toplu taşımaya duyulan güven ve memnuniyeti daha yukarı seviyelere taşımak gayretinde olduklarının altını çizerek; “Her yıl artarak devam eden yolcu memnuniyetinde gayretin inkâr edilmez en büyük payı siz çalışanlarımıza aittir. Biz, yaratılmışların en şereflisi ve en kıymetlisi olan insanı taşıyoruz. Kıymetine binaen de taşıma hizmetini yürütürken çok hassas davranıyor; temiz, güvenli ve konforlu bir seyahat imkânı sunmaya çalışıyoruz.

Yolcu memnuniyetini arzuladığımız seviyeye çıkarmak için başta yönetici kadromuz olmak üzere tüm personelimizi belli aralıklarla çeşitli konularda eğitime tabi tutuyoruz. İşte bu gün de bu eğitim faaliyetlerimiz çerçevesinde Büyükşehir Belediyemizin tertiplediği ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan beyefendinin bilgilerini ve tecrübelerini aktaracağı programa katıldık.

Toplu taşıma alanında gerçekleştirdiğimiz yenilikler, hayata geçirdiğimiz kolaylıklar ve verdiğimiz eğitimlerden sonra bunun yolcu memnuniyetine yansımasını gözlemlemek için her yıl anket yaptırıyoruz. Yaptırdığımız anketlerde tespit ettiğimiz sonucu yönetici kadromuzla masaya yatırıyor ve yolcunun bizden beklentilerini dikkate alarak yapmamız gerekenleri hayata geçirmek için girişimlerde bulunuyoruz. Öte yandan bize yöneltilen eleştirileriler doğrultusunda özeleştiri yaparak kurumumuzda gerekli revizeleri yapıyoruz. Daha iyi bir hizmet için, daha başarılı bir toplu taşıma için siz değerli mesai arkadaşlarımdan gösterdiğiniz gayreti arttırarak sürdürmenizi, yolcuya karşı daha sabırlı davranmanızı, tartışma zemini oluşturacak davranışlardan kaçınmanızı bekliyorum” dedi.

Daha sonra sunumunu gerçekleştiren Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, sosyal hayattan örneklerle kâh güldürerek kâh hüzünlendirerek bilinçaltına güzel ve düşündüren mesajlar gönderdi. Verilen toplu taşıma hizmetini gerçekleştirirken kişisel tutumların doğuracağı sonuçlara dikkat çekti. Başarılı ve sorunsuz bir mesai için rahat bir kafayla güne başlamak gerektiğinin önemine vurgu yapan Aslanhan, bunun için de huzurlu bir aile yaşantısının şart olduğunu belirtti. Huzurlu bir aile yaşantısı için de yapılması gereken püf noktalara dikkat çekerek; “Mutlu bir yuva için ailenize zaman ayırın, onları dinleyin ve küçük sorunları büyütmeyin. Unutmayalım ki, birçok yuva küçük tartışmalarla yıkılmıştır. Yuvasından huzurla ayrılmadan mesaiye başlayan fertler gün boyu gergin olurlar ve olmadık yere sorun çıkarırlar. Bunun için aile saadeti her şeyin başında geliyor” diye aile saadetine dikkat çekti. Beğeniyle takip edilen programda Aslanhan toplumdan örnekler vererek kişisel eğitimin önemini vurguladı.

Tür DOSYA İNDİR