“Tam Kapasite Görevdeyiz” - Motaş AŞ - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri

“Tam Kapasite Görevdeyiz”

Okulların açıldığı ilk günde Malatya’nın toplu taşımasını yürüten şirketimiz tam kapasite sahadaydı

2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminin ilk gününde tam kapasite toplu taşıma hizmeti yürüttüklerini belirten açıklamasında Genel Müdürümüz, “şirketimize ait 22’si körüklü, 12 tanesi 9 metrelik, 81 tanesi 12 metrelik olmak üzere 115 otobüs, 20 trambüs ve 80 adet özel halk otobüsüyle yeni eğitim öğretim döneminin ilk gününde toplu taşımayı yürütmeye başladık. Diğer bir ifadeyle tam kapasite hizmete başladık” ifadelerine yer vererek duraklarda ve istasyonlarda yolcuların yığılmasına müsaade etmedikleri vurguladı.

Gerekli görülen bölgelere talepler doğrultusunda yeni hatlar açtık, bazı hatlara sefer takviyeleri yaparak sefer sayısını artırdık. Temelli Üniversite hattında sefer aralığını 5 dakikaya düşürdük, trambüs sayısını artırılarak sefer aralığını 6 dakikaya düşürdük. Böylece yeni dönemde yepyeni bir sefer planıyla Malatya’nın toplu taşımasına rahat bir nefes aldırmayı hedefledik.

Otobüs ve trambüslerimizle yeni dönemin başında öğrencilere toplu taşımada bir sıkıntı yaşatmamaya çalışıyoruz.

Araçları kullanan öğrenciler verilen hizmetten memnun olduklarını belirttiler.

Malatya İnönü Üniversitesi’nde üçüncü yılını okuduğunu söyleyen bir öğrenci, önceki yıllarda bazen ulaşım sıkıntısı yaşadığını belirterek; “daha dönemin başında olmakla birlikte yeni dönemde toplu taşımada bir sıkıntı yaşanmayacak gibi görünüyor. İlk günde izdihamın yaşanmaması umut verici” şeklinde duygularını dile getirdi.

Trambüslerin ferahlığının yanında yeni dönemde sefer sayısının artması ve sefer aralıklarının 6 dakikaya düşürülmesini memnuniyetle karşıladığını belirten Gökhan isimli öğrenci yetkililerden araçların daha kısa sürede Üniversiteye ulaşabilmeleri için bir planlama yapmalarını istedi. “Sefer sayısı artırılmış, bu iyi bir gelişme. Zaten araçların konforuna, rahatlığına ve sessiz çalışmasına diyecek yok. Ancak bindiğimiz istasyondan itibaren Üniversiteye ulaşıncaya kadar çok uzun bir süre geçiyor. Bununla ilgili bir düzenleme yapılır ve bu süre biraz daha kısaltılırsa çok iyi olur” dedi.

Okulların açıldığı ilk günde duraklarda ve Trambüs istasyonlarında gözle görülür büyük bir yığılmanın olmadığı görüldü.

Tür DOSYA İNDİR