Taraftardan Tam Puan Aldık - Motaş AŞ - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri

Taraftardan Tam Puan Aldık

Sezonun ilk maçında Yeni Malatyaspor taraftarına ulaşım sıkıntısı yaşatmadık

Malatya’nın Yeni Stadyumu’nda gerçekleştirilen Bursaspor Yeni Malatyaspor maçına taraftarları sorunsuz olarak Stadyuma taşıdık. Oluşan yoğunluğu kaldırmak için MAŞTİ Üniversite hattına araç takviyesi yaparak şehrin tüm arterlerinden taraftarların stadyuma ulaşımını sağladık.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın büyük bir emek vererek Süper Lig’e çıkardığı Yeni Malatyaspor’un Yeni Stadyum’da Bursaspor’la yaptığı karşılaşmanın taraftarlarını taşımak için tam kapasite çalışarak gerekli ulaşımı sağladık. Her 5 dakikada bir araç çıkararak Stadyuma sefer düzenledik. Hiçbir izdihama, duraklarımızda ve trambüs istasyonlarımızda beklemeye, birikmeye fırsat vermeden toplu taşıma hizmetini yürüttük. Başkanımızın önem verdiği Yeni Malatyasporumuza biz de gerekli hassasiyeti göstererek seyirci kitlesini sorunsuz bir şekilde taşıdık.

Büyük bir coşkuyla satadyumu dolduran Malatyaspor taraftarları yeni bir stada girmenin sevincini yaşarken toplu taşıma ile ilgili sorularımıza; “tam puan tam puan” diyerek karşılık verdiler.

Yeni Malatyaspor taraftarlarından Hasan Güler, maç için yola çıktığında büyük bir izdihamın yaşanacağını düşünürken rahat bir seyahatle stadyuma ulaştıklarını belirterek; “şehir merkezindeki stada alışmıştık. Stad bu kadar uzağa yapılınca doğrusu ulaşım noktasında endişelendik. Sıkıntılar yaşanacağını düşündük. Ancak böyle bir sıkıntı yaşanmadı gördüğüm kadarıyla. Büyükşehir Belediyemize bundan dolayı teşekkür ediyorum. MOTAŞ bizden tam puan aldı. Bakalım takımımız ne yapacak?” diye konuştu.

Çocuğunu omuzunda taşıyan heyecanlı bir taraftar “stadyuma ulaşımda bir sıkıntı çektiniz mi?” sorumuza içtenlikle; “bu kadar taraftarı bu kadar kısa bir sürede Stada taşımanın bu kadar sorunsuz ve olabileceğini düşünememiştim. Büyükşehir Belediyemiz 10 numara 5 yıldız bir hizmet verdi. Stadyumun uzak olması gözümüzü korkuttu. Ancak gelince anladım ki uzak yollar yakın olabiliyormuş. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” şeklinde cevap verdi.

Sorularımıza cevap veren Yeni Malatyaspor taraftarlarından Ahmet Genç; “Nereye dönsek başkanın hizmetleriyle karşılaşıyoruz kardeşim. Daha ne olsun! İki dönemde şehrin çehresini değişti. Yeni Malatyaspor’u düştüğü yerden kaldırarak Süper Lige taşıdı. Maça geliyoruz, tüm araçlarını seferber etti. Dedim ya; ne yana dönersek hizmetlerini görüyoruz. Allah başımızdan eksik etmesin” sözleriyle duygularını ifade etti.

Karşılaşmanın bitişiyle birlikte TEKNOPARK İstasyonunda hazır bekleyen trambüs ve Stadyumun yanındaki otoparkta bekleyen otobüslerle Yeni Malatyaspor taraftarlarını şehir merkezine sorunsuz olarak ulaştırdık

Tür DOSYA İNDİR