Bayanlara Bir Ayrıcalık Daha

Türkiye’de ilk kez kadınlara özel ‘Pembe Trambüs’ uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyemiz, bayanlara özel bir uygulama daha başlattı

Sık sık işlenen kadın cinayetleri ve hepimizi derinden yaralayan taciz olaylarına önlem amacıyla hazırlıklarına başlanan uygulama ile akşam saat 22.00’den sonra kadınlar istedikleri noktada otobüslerden inebilecektir.

Malatya genelinde hayata geçirilen uygulama ile saat 22.00’den sonra Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım araçlarını kullanan kadın yolcular, durak zorunluluğu aranmaksızın sıkıntı oluşmayacak her noktada inebilecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Özgecan Aslan cinayetinin ardından kadınlardan gelen talepler doğrultusunda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, hizmeti il geneline yayacaklarını anlattı. Çakır, “gece geç vakit işten dönen kadınlarımızın bu hususta talebi vardı. Bildiğiniz gibi toplu taşıma araçları durak haricinde yolcu indirmezler. Biz bunları gece 22.00’den sonra durak haricinde kadınlar hangi noktada isterseler inebilecekleri talimatı verdik. Ben bunun da kadınlarımız için ayrıcalıklı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu uygulama bugünden itibaren arkadaşlarımız tarafından hizmete koyuldu” diye konuştu.

Vatandaşlarımız, 28 Kasım 2017 Salı gününden itibaren hayata geçirilen uygulamadan memnun olduklarını ifade etti

Tür DOSYA İNDİR