Basın Kartı

Bu karta sahip olabilmek için gerekli belgelerin temin edilmesi gerekmektedir.
 

Basın Kimlik Kartı sahiplerine ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden onaylı belge getiren kişiler yararlanmaktadır.

Ulusal Basın İçin;
Başbakanlık Basın ve Yayın Genel Müdürlüğünce verilmiş Sarı Basın Kartını göstermek suretiyle seyahat edebilmektedirler.

Yerel Basın İçin;
Bağlı oldukları kurumdan kadrosunun onaylı talep yazısını Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden onaylatmış olması
Nüfus cüzdan fotokopisi
Kart bedeli ve vize ücreti

Kart başvuruları bizzat yapılmalıdır

İlk başvuru : 15 TL
Kırık - Kayıp Kart : 20 TL

Kart Yenileme:15 TL
Arızalı kart yenileme : Ücretsiz.

* Arızalı kart yenileme sadece kullanıcı hatası olmayan arızalarda geçerlidir.

MOTAŞ Genel Müdürlüğü Kart Baskı Servisine gerekli belgelerin ibrazı halinde o yıla ait vize işlemi gerçekleştirilerek kullanıma açılır.

Bağlı oldukları kurumdan kadrosunun onaylı talep yazısını Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden onaylatılmış belge ile vize işlemi uygulanır. 

Not: Kart üzerindeki fotoğraf ve kişisel bilgilerin okunamaması durumunda kart yenileme işlemi gerçekleştirilmesi istenir. O yılki kart yenileme ücreti talep edilir.

Herhangi bir sebeple yıpranmış, kullanım dışı kalmış toplu taşıma seyahat kartlarının düzenlenecek dilekçeyle başvurulduğunda eski kart en kısa sürede iptal edilerek kullanıma kapatılacaktır. Başvuru koşulları yerine getirildiğinde ve kart bedeli ödendiğinde toplu taşıma seyahat kartı yenilenecektir.

NOT: Kartların kaybolması veya çalınması durumunda 0422 502 2 502 nolu telefondan veya 0552 502 2 502 nolu Whatsapp numasından kimlik bilgilerinizi beyan ederek kartlarınızı kullanıma kapattrabilirsiniz.