Sık Sorulan Sorular

İstenen Belgeler:

1. Okul müdürlüklerince onaylanmış öğretim yılına ait öğrenci belgesi
2. Üniversite ve yüksek okul öğrencileri için o yıla ait öğrenci belgesi
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
4. Kart bedeli

İstenen Belgeler:

1. Okul müdürlüklerince onaylanmış görev yeri belgesi (kadro ünvanları belirtilmiş olacak)

2. Nüfus cüzdan fotokopisi

3. Kart bedeli

2022 sayılı Kanun’a göre 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz aylığı bağlanan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ücretsiz kart başvurusunda bulunabilir.

İstenen Belgeler:

1 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

2 - Kart bedeli

Bütün engelli vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından verilen Engelli Kimlik Kartı ya da tam teşekküllü hastaneden alınacak engel durumunu belirten(%40 ve üzeri) Sağlık Raporu ile bu karta sahip olabilirler.

İstenen Belgeler:

1 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

3 - Kart bedeli

Engelli Refakatçi, tam teşekküllü Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Raporu ile ağır özürlü olduğunu belgeleyen kişilere verilmektedir. Verilecek Refakatçi Kartı, sadece özürlüye refakat edilen anlar için geçerlidir.

İstenen Belgeler:

1 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

2 - Kart bedeli

İstenen Belgeler:

1 - Emekli sandığı genel müdürlüğü tarafından maaş bağlanmış ve “serbest“ ibareli tanıtım kartı fotokopisi

2 - nüfus kayıt örneği,

3 - nüfus cüzdan fotokopisi,

4 - Kart bedeli

Sarı Basın Kartı ile Başbakanlık Basın ve Yayın Genel Müdürlüğünce verilmiş Sarı Basın Kartını göstermek suretiyle seyahat edebilirler. 

Yerel Basın İçin İstenen Belgeler:

1 - Bağlı oldukları kurumdan kadrosunun onaylı talep yazısını Malatya Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden onaylatmış olması

2 - Nüfus cüzdan fotokopisi

3 - Kart bedeli ve vize ücreti

Karşılaştığınız olumsuz durumları;

-      Web Sitemiz (http://www.motas.com.tr/index.html),

-      Duraklarımızda bulunan şikayet kutuları,

-      Telefon yoluyla (336 95 01 – 02)

Malatya Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masayı arayarak bildirebilirsiniz.

Hat ve güzergâhlarımızın haritalarına Web Sitemiz (http://www.motas.com.tr/index.html) ‘den ulaşabilirsiniz

Abonman kartlarında 1 aylık ve 3 aylık tarifelerimiz var. Ayrıntılı bilgi için (http://www.motas.com.tr/ucret-tarifesi.html) Web Sitemizi ziyaret ediniz.

Malatya Kart Danışma Merkezine başvurarak kartın iptali ve yeni kart için işlem yaptırabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş tam, indirimli kartlarda mevcut bakiye yeni kartlara aktarılabilmektedir.

Web sitemizin ‘Yetkili Akıllı Kart Dolum Noktaları ve Bayiler’ menüsünden giriş yapıldıktan sonra sorgulama yapılarak hem liste şeklinde hem de harita üzerinde dolum noktalarını öğrenmek mümkün. İstenilen yerdeki dolum noktasının simgesine tıklandığında bayiinin ismi ve iletişim bilgileri ekrana gelmektedir.

Ayrıca Android işletim sistemine sahip telefonlarda mobil uygulamayı kullanarak ‘Yetkili Bayii ve Kart Merkezi’nin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Malatya Kart Danışma Merkezine başvurarak kartınızla ilgili sorunları giderebilirsiniz.

Bu tür sorunlarınız için Malatya Kart Danışma Merkezine başvurunuz. Kişiselleştirilmiş kırık ve kaybolan kartlarda kart yenileme bedeli 20 liradır.

Web Sitemizde menüden girerek hangi hattın aracı bekleniyorsa ekranda o hat seçilerek sorgulama yapılır. Sorgulama yapıldıktan sonra o hatta kaç tane aracın çalıştığı ve araçların beklediğiniz durağa olan mesafelerini görme imkânınız olacak.

Ayrıca Android işletim sistemine sahip telefonlarda mobil uygulamayı kullanarak otobüslerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aynı ana hat haricinde farklı bir güzergâhtaki farklı bir araca bir saat içerisinde ücretsiz aktarmadan yararlanabilirsiniz.(İstinai hatlar hariç Detaylı Bilgi İçin>>http://www.motas.com.tr/ucret-tarifesi.html)

Web Sitemizde menüden giriş yapılarak bakiye sorgulama seçeneği tıklanır. Açılan sorgu ekranında kartın arka yüzünde yer alan 14 karakterli kart ID si girilerek sorgulama yapılır. Açılan ekranda kartın kullanım süresi ve vize tarihi ile birlikte kart içerisinde yer alan bakiye bilgisine ulaşmak mümkün olacaktır.

Ayrıca Android işletim sistemine sahip telefonlarda mobil uygulamayı kullanarak kalan bakiyenizi öğrenebilirsiniz.